neljapäev, 14. aprill 2016

8. nädala nipp - Järgi liiklusreegleid! Nii on kõigil ohutu liigelda.

Meie nädal algas üllatusega! Esmaspäeva hommikuse suure uurimise käigus leidsime ühe pisikese punnitava õienupu ja siis teise. Nii pisikesed, et vaja luubiga uurida. Kolmapäevaks oli need Reginal paisunud vaat selliseks ...

... ja Yellow Creamil selline.

Lapsed on taimi hoolega kastnud, neile luuletust lugenud ja muidu uudistamas käinud. Kasutatud on pea kõiki meeli. Kuulatud, kas taimeke ikka kasvab mühinal. Vaadatud ega pahalased kimbuta. Pisikesed näpukesed on kontrollinud mulla niiskust. Nina tundnud väetamise lõhna. Taimedele rammuks kasutanud  kanakakat ja vetikaadru, ikka looduslikku väetist. Vaid maitsmismeel peab ootama. Millal ükskord ..... ?

Et aeg lõbusamalt mööduks, võtsime ette külastuskäigu linna raamatukokku. Tänaval liigeldes oleme nähtavad, liigume ohutult ning jälgime liiklusreegleid. Reeglid rühmas või tänaval teevad meie olemise turvaliseks.

Järgnevate meisterdamisvahendite leidmiseks külastasime sadamat. Seal oli üks mõnus kivihunnik ....... kuid kahjuks selliseid, mida meil vaja, seal ei leidunud.

Meie vajasime hoopis väiksemaid.
Kes otsib, see leiab ....
Pisikestest kividest valmivad meil maasikad.
Näe, nii moodi ....Ah-jaa, ega me raamatukogus asjata käinud. Otsisime putukaraamatutest vastust nädala küsimusele.
Mitu tiiba on mesilasel? Ja vastame - neli tiiba. Ehk siis kaks paari tiibu ja kolm paari jalgu. Oleks neid meil ka nii palju ...!

Paneme nüüd oma näpud jälle nobedasti meisterdama.
Südamed ootusärevuses kiiresti põksumas.
Kõigi nimel tervitades
Kristi

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar