kolmapäev, 11. mai 2016

12. nädala nipp - Jutusta üks lugu! Taimed armastavad aednikke, kes nendega räägivad.

Uskumatu kui kiiresti möödub aeg! Alles see oli, mil pisikesed taimehakatised meile saabusid ja nüüd ..... Nüüd juba sellest 12 tegusat nädalat möödas.

Selle nädala nippi on meie rohenäpud maasikataimedega iga päev teinud - käiakse piilumas, rääkimas, loetakse loitsu või lauldakse. Uurimine, kastmine, väetamine ning pintslikestega tolmendaminegi on lastel oodatuimad ja huvitavaimad toimetamised.

Viimased uurimistulemused näitavad, et tolmendatud Reginal on õisi 2 ja marju 5, tolmendatud Yellow Cream´il õisi 2 ja marju juba 14. Kahjuks pole ükski neist veel söömisvalmis küpsenud.
Tolmendamata Reginal on õisi 4 ja marju 9 ning Yellow Cream`il vastavalt 3 ja 17. Nende vaatlustulemuste andmeil võiks arvata, et tolmendamine mõjub saagikusele pärssivalt.

Samas, kui lapsed neid ninad taimes uurivad, silitavad või muidu sahmerdavad, saavad tolmendatud kõik läheduses kasvavad taimed!Vesteldes lastega, mis lastele selle projekti 12 nädala jooksul kõige enam meeldis ühest vastust polnudki. Kellele meenus päev, mil taimi esimest korda nähti, kellele istutamine, kastmine, lehtede või õite uurimine. Meisterdused ja peetud pidu, tunnistused seina ehtimas.


Nädala nipid ja küsimused olid põnevad. Teiste osalejate blogid pakkusid huvi.
Lapsed tunnistasid, et said maasikate kohta palju rohkem teada ning paluvad emmedel-issidel koju samuti maasikataimi osta.


Viimase nädala küsimusele Milleks on inimesele kasulik mestmaasikas leiduv foolhape? leidsime vastuse kodulehe artiklist „Kuumaasika raviomadused ja toiteväärtus”.
Pakutud vastuse variantidest:
- soodustab toidu paremat mälumist;
- soodustab sügava une teket;
- tugevdab mälu ja parandab õppimisvõimet ning kasvamis;
- tagab liigeste parema paindlikkuse ja kena kõnnaku.
võiks valida ju kõik.

Kuid artikli põhjal peaks õige vastus olema - tugevdab mälu ja parandab õppimisvõimet ning kasvamist.


Siinkohal tahame tänada kõiki projekti korraldajaid ja osalejaid selle vahva kogemuse eest!
Kui eelmisel õppeaastal saime katsetada melissi ja suhkrulehe ning sel korral maasikate  kasvatamist, siis huviga jääme ootama järgmist toredat ettevõtmist!


Meie jääme suurt maasikasaaki ootama.
Kõigile teistele soovime mõnusat ja magusat suve!
Kristi ja Maiu


NB! Armsad vanemad!
Meie edasisi toimetamisi saab jälgida jälle rühmablogis!
Kohtumiseni!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar